Potterli Perşembe vol. 5 (Halloween özel)

Perşembe mi? E cumaya çoktan girdik dostum? Ama Halloween gecesi henüz geçmedi unutmayalım ltf (tamam benim tembelliğim).

Halloween HP dünyası için özel bir gün, besbelli ki, cadılar bayramı falan çünkü. Ama 31 Ekim'e özel önemli olaylar yazdığını unutmayalım Rowling ablamızın. En başta Voldemort'un Lily ve James'i öldürmesi, Harry'nin ilk öğrencilik yılında Hogwarts'a ifrit girmesi, Sırlar Odası'nın açılışı, Sirius'un Gryffindor'a sızma girişimi, Harry'nin isminin ateş kadehinden çıkması gibi. Batılıların bu günde zombi ya da Britney Spears kılığına girmesi beni çok ilgilendirmese de sırf HP dünyası için özel bir post yapmadan edemedim, 'karanlık/evil' temasına da uyacağım azıcık ucundan.

Draco Malfoy cosplayini görüyon mu hacı? HP filmlerinin, baş karakterler haricindeki casting'inde başarılı olduğunu düşünmüşümdür hep. Imelda Staunton kadar iyi bir Umbridge, Emma Thompson kadar iyi bir Trelawney, Alan Rickman kadar iyi bir Snape hayal edemiyorum. Tamamen tesadüf eseri seçilmiş Evanna Lynch'in mükemmel bir Luna olması da ayrı bir hikmet. Tip olarak Emma Watson da Hermione'ye benzerdi diyelim hadi. Rupert Grint zaten kızıl saçı sağolsun sırıtmayacak. Fakat Harry, Sirius ve Malfoy gibi kilit isimler hem görünüş hem de tavır olarak kitaptakileri pek yansıtmadı. Mesela Tom Felton'ın Draco olarak fazlasıyla sempatik olduğunu düşündüm hep. Halbuki Malfoy deyince benim aklıma işte şu yukarıdaki gibi bir tip aklıma geliyor hep. Gözlerindeki soğukluğu, içindeki zalimliği hissedebileceğimiz türden. Gerrrçek bir Slytherinli.

Kitapları tekrar okuyasım geldi bak şimdi. Ama dur, aradan 1-2 sene geçsin de biraz unutayım, daha keyifli olsun. Yether Eternal Sunshine vs vs filmindeki gibi hafızadan belli anıları silebilen bir makine istiyoruz!

(Cosplay kaynak: Pugoffka)

Yorumlar